O Psychomatu

Jsme projekt, který se snaží podporovat veřejnost v tom, aby otevřeně mluvila o psychologii a duševním zdraví, svobodně se v tomto oboru realizovala a sdílela své příběhy. Aktuálně vydáváme stejnojmenný časopis, který zábavnou a jednoduchou formou poskytuje informace z psychologie široké veřejnosti a pomáhá lidem mluvit o duševním zdraví díky možnosti přispění autentickým příběhem nebo zkušeností.

Chceme být pro druhé inspirací i pomocí a spojovat podobně laděné lidi.


Projekt Psychomat vznikl původně jako edukační instagramový profil (@psychomat.cz), postupem času jsme s týmem podobně nadšených mladých lidí pod záštitou projektu začali vydávat stejnojmenný časopis, který aktuálně vychází každý měsíc a je složen jak z odborných článků, tak i z autentických příběhů. Odborné články píší samotní odborníci, dáváme však možnost seberealizace všem, kteří má v rámci psychologie či duševního zdraví co říct. Může se jednat např. o zkušenost s duševní nemocí, hospitalizací nebo i s tématy seberozvoje, meditace, ...

Cílem projektu je edukace laické veřejnosti v tématech psychologie a duševního zdraví. Myslíme si, že téma duševního zdraví je čím dál více důležité a mělo by se o něm více hovořit, proto se snažíme také o destigmatizaci prostřednictvím možnosti sepsání vlastního článku.

Naše hodnoty

Spolupráce a podpora


Tvoříme projekt, který podporuje lidi v jejich seberealizaci prostřednictvím psaní článků pro časopis a sdílení příběhů, vytváříme s lidmi pouto a pomáháme jim na cestě za duševní pohodou.

Velkorysost

a ochota pomoci

Snažíme se ke každému přistupovat individuálně a otevřeně. V případě potřeby jsme, bez ohledu na rozdíly, ochotni každému poskytnout pomocnou ruku. Odpovídáme na všechny zprávy a poskytujeme kontakty odborné pomoci.

Inovace a inspirace


Snažíme se přicházet s něčím novým a inspirovat další nadšence v jejich seberealizaci. První krok na cestě za duševní pohodou nemusí být jednoduchý, sepsání svého příběhu však může být prvním krokem.

Péče a komunikace 


O své zákazníky i sledující s radostí, láskou a nadšením pečujeme a komunikujeme s nimi na denní bázi. Odepisujeme všem a bez rozdílu. Ke každému přistupujeme vřele a otevřeně bez zbytečných předsudků. Lidé se nám mohou beze strachu svěřit.

Náš tým

Veronika Čížková


Jsem zakladatelkou projektu a  studentkou psychologie. Snažím se lidem ukázat cestu, jak beze strachu a otevřeně mluvit o svých prožitcích, radostech i bolestech.

@vercaciz_00

Matouš Kostomlatský


Jsem pravou rukou šéfredaktorky, zodpovídám za to, aby Psychomat šlapal jako švýcarské hodinky. A pomáhám, kde je to třeba.

Vím, jak je pro mě osobně důležité zajímat se o své duševní zdraví, takže k tomu rád dopomáhám ostatním prostřednictvím práce pro Psychomat.

@matt.kostomlatsky

Eva Vostárková


Jako součást projektu Psychomat se snažím, aby projekt spojoval lidi v komunitu, která nemá strach mluvit a dozvědět se více o duševním zdraví. Primárně se starám o navazování spoluprací s jinými projekty.

@vostarkova.eva

Jana Bílková


Píšu články, starám se o stories a piju kafe. Jsem ambiciózní introvert a mám ráda zvířata - proto studuji veterinu, ale psychologie jako obor je mi velmi blízká. Myslím si, že ji najdeme téměř všude, a proto mě Psychomat tak baví.

@proste_jankaa


Nikola Suchánková


Jsem korektorkou časopisu Psychomat. Zároveň se podílím na tvorbě příspěvků na Instagram a výjimečně napíši nějaký článek. Českému jazyku a psychologii se věnuji nejen v rámci mého studia, ale také ve svém volném čase. 

@nikki.suchankova