O Psychomatu

Psychomat je neziskový projekt, který vám otevírá témata spojená s psychologií a duševním zdravím. Poukazuje na to, že psychické zdraví je minimálně stejně důležité jako zdraví fyzické a nemělo by se na něj zapomínat. Mnoho lidí by o stigmatizujícím přístupu okolí mohlo vyprávět. Nejste i vy jedním z nich?


Psychomat pro tyto účely tvoří časopis, který vám zábavnou a jednoduchou formou poskytuje informace z psychologie a pomáhá mluvit o duševním zdraví díky možnosti přispění autentickým příběhem nebo zkušeností.

Naše PROČ

Pomoc


Podporujeme širokou veřejnost ve sdílení autentických příběhů z oblastí psychologie a duševního zdraví.

Pro mnohé to může být terapeutické a zároveň tím říkáme:

„Je v pořádku o tom promluvit, neboj se to udělat také."

Vzdělávání


Jednoduchá a zábavná forma sebevzdělávání.

„Nepíšeme učebnice, píšeme od lidí k lidem.“

Destigmatizace


Říkáme veřejnosti, že je v pořádku mluvit o psychologii a duševním zdraví.

„Člověk, který chodí na terapie, není blázen, je to jen někdo, kdo potřebuje pomoc.“

fyzická nemoc = psychická nemoc

„To, že není na první pohled vidět, neznamená, že neexistuje.“

Náš tým

Veronika Čížková

Ředitelka projektu

Jsem zakladatelkou projektu a  studentkou psychologie. Snažím se lidem ukázat cestu, jak beze strachu a otevřeně mluvit o svých prožitcích, radostech i bolestech.

Matouš Kostomlatský

Zástupce ředitelky projektu

Jsem pravou rukou Verči, zodpovídám za to, aby Psychomat šlapal jako švýcarské hodinky. A pomáhám, kde je to třeba.

Vím, jak je pro mě osobně důležité zajímat se o své duševní zdraví, takže k tomu rád dopomáhám ostatním prostřednictvím práce pro Psychomat.

Eva Vostárková

Šéfredaktorka časopisu

Jako součást projektu Psychomat se snažím, aby projekt spojoval lidi v komunitu, která nemá strach mluvit a dozvědět se více o duševním zdraví.

Jana Bílková


Píšu články, starám se o stories a piju kafe. Jsem ambiciózní introvert a psychologie jako obor je mi velmi blízká. Myslím si, že ji najdeme téměř všude, a proto mě Psychomat tak baví.


Jenny Obrusníková


Kdo mě zná, určitě by řekl že jsem většinu času věčný optimista. Pečuji o sociální sítě (především Instagram) a podílím se na tvorbě grafiky do časopisu. O psychologii se zajímám díky svému studiu, ve kterém psychologie nechybí.
Psychomat mě velmi baví a vidím v něm velký smysl.

Nikola Suchánková


Jsem korektorkou časopisu Psychomat. Zároveň se podílím na tvorbě příspěvků na Instagram a výjimečně napíši nějaký článek. Českému jazyku a psychologii se věnuji nejen v rámci mého studia, ale také ve svém volném čase.